Edulood

0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Ida-Virumaa / Voka Lasteaed Naksitrallid

Lilled meie ümber

Lisainfo

  • Projekti nimi:Lilled meie ümber
  • Piirkond:Ida-Virumaa
  • Kooli nimi:Voka lasteaed Naksitrallid
  • Klass/rühm:5.-6. aastaste vanuserühm
  • Tegevuse juhendaja:rühmaõpetaja Berit Paun

Voka lasteaias Naksitrallid valmistuti juba varakevadel suve ootuseks. Selleks, et ametinädalal keegi külla kutsuda küsiti lastelt, keda nemad soovivad. Selle asemel, et üks huvitav esinemine lihtsalt ära kuulata polnud tahtmist, otsustati hoopis külalise ametit ise proovida.

See tähendab, kutsuti külla Toila valla heakorratöötaja, kes tutvustas oma tööd ja rääkis kodukoha korrashoidmisest. Seejärel said lapsed ise seemneid külvata ja taimede kasvamist jälgida. Lapsed said aru, et kui taimi ei hoolda, siis taimed kuivavad ära. Iga päev uuriti, kas seemnetest on juba rohelised idud välja tulnud. Taimede pikeerimisel olid lapsed väga tähelepanelikud, sest taimed olid õrnad ja kiirustada ei tohtinud, sest siis läksid taimed katki. Iga päev käisid lapsed aknalaual taimi vaatamas ja mulda katsumas, kas on vett vaja juurde anda.

Selle hoolitseva töö tulemusena kasvasid taimed suureks ja tugevaks ja neid sai kasutada kodukoha kaunistamiseks. Nii läksid lapsed kevadel koos heakorratöötaja ja õpetajaga jalutama, valisid välja lilledele sobivad kohad ja istutasid need kohaliku poe ette veel tühjana seisnud lillekastidesse. Koos muudeti oma koduümbrus kaunimaks ning kasvatati laste kodanikualgatust.

Meie veebilehe kasutamisel nõustute veebilehe vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo