Edulood

Rakvere Gümnaasium “Filmifestival”. Edulugude konkursi 2020 kategoorias „Parim koostöötegu“ I koht

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on iga-aastane meeliköitev noorte poolt korraldatav sündmus, mille ajalugu viib tagasi 2000ndate aastate algusesse. Koolisisene miniatuurne festival on aastate jooksul kasvanud vabariiklikult tuntud omanäoliseks elamuste nädalaks. Lisaks külastajatele elab igal aastal otseülekande vahendusel kaasa tuhatkond filmisõpra siin- ja sealpool merd.

Festivalist osavõtjad jaotuvad kahte kategooriasse: õpilased (kuni 19-aastased) ja tudengid (20-26-aastased). Andekate noorte ponnistusi hindab mainekas kahetasandiline žürii, mille koosseisu on varasemalt kuulunud Mark Soosaar, Toomas Hussar, Tambet Tasuja, Ivo Felt, Maria Avdjuško, Märt Avandi, Rea Lest-Liik ja lisaks veel teisi näitlejaid ning lavastajaid erinevatest teatritest; režissööre, operaatoreid, stsenariste; filmikriitikuid ja –huvilisi.

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival. Fotograaf: Andreas Preisfreund
Rakvere Gümnaasiumi filmifestival. Fotograaf: Andreas Preisfreund

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalil osales seekord 29 filmi, millest 18 õpilaskategoorias ja 11 tudengikategoorias. Kuigi osalejate arv oli mullusega võrreldes väiksem, oli tudengifilme pea kaks korda rohkem kui eelmisel aastal.

Kvaliteeditase tõuseb iga aastaga ja eelžüriil oli keeruline langetada otsus, kes pääsevad finaali. Žanriliselt oli valikut kõikidele filmisõpradele, festivalil linastus nii dokumentaal-, mängu- kui ka loodusfilme.

Koostöös Rockstick Productioniga oli otseülekanne finaalõhtust vaatajatele nähtav Delfi TV ja Postimehe vahendusel, mida jälgis tuhatkond inimest nii kodu- kui ka välismaal.

Projekti viisid ellu Rakvere Gümnaasiumi õpilased Miina Roost, Margareth Villers, Katariina Parkja.

Edulugude laureaadid kuulutatakse välja virtuaalsel hariduskonverentsil “Ennast juhtiv ja väärtust loov noor ei ole imeloom!” 5. novembril. Osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine siin: https://ettevotlusope.edu.ee/konverents/

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!“ korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha.

Meie veebilehe kasutamisel nõustute veebilehe vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo