Edulood

0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Lääne-Virumaa / Rakvere Vabaduse Kool

Rakvere Reaalgümnaasium: raamat „„Läbikukkunud“ suvi Kunda kandis“ (kategooria “Noorte/laste algatus” nominent)

Rakvere Reaalgümnaasiumi õpilase koostatud raamat „„Läbikukkunud“ suvi Kunda kandis“ on üle-eestilise edulugude konkursi 2019 nominent kategoorias “Noorte/laste algatus”. 

Foto: Andres Pulver, Virumaa Teataja

Rakvere Reaalgümnaasiumi 8. klassi õpilane Karmen Parijõgi kirjutas raamatu „„Läbikukkunud“ suvi Kunda kandis“ loovtööna. Rakvere Reaalgümnaasiumi õpilased teevad põhikooli lõpetamiseks 8. klassis läbivatest teemadest lähtuva või õppeaineid lõimiva loovtöö.

Karmeni loovtöö lugu jutustab meile, kuidas soovist teha midagi suursugust ja originaalset saab suure jõupingutuse tulemusena raamat. Autor ise ütleb: „Oma viieteistkümne eluaasta jooksul olen kohtunud igasugu põnevate inimestega ja sattunud paljudesse naljakalt totratesse seiklustesse. Suurt hulka oma kogemusi proovisin sokutada ka nende kaante vahele, kuid eks mul jäi neid veel varuks.“

Nii viibki raamat „„Läbikukkunud“ suvi Kunda kandis“ lugeja mõnusasse, sõbralikku keskkonda, milles on põnevat avastamist linnalapsele, kellel maavanaema, -vanaisa pole. Tänapäeva arvutimängudest ja filmidest inspireeritud fantaasiarohkes maailmas on tänuväärne, kui leidub üks tüdruk, kes jutustab põnevast ja emotsioonirohkest elust päris maailmas päris inimestega.

Meie veebilehe kasutamisel nõustute veebilehe vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo