0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Läänemaa / Uuemõisa Lasteaed-Algkool

Uuemõisa Lasteaed-Algkooli projekt „ Uuemõisa Lasteaed-Algkoolis tegutsev õpilasaktiiv“ 2021. a edulugude konkursi III koht kategoorias „Ettevõtlik haridustegu“

Kooli positiivse õhkkonna loomisel on lisaks õppetööle oluline huvitegevus ehk mitteformaalne õpe, mis on eesmärgistatud ja vabatahtlik, võimaldades õpilastel omada uusi teadmisi, kogemusi ja oskusi väljaspool kooliharidust. Seetõttu loodi Uuemõisa Lasteaed-Algkooli õpilasaktiiv, et paremini kaasata noori kooliellu. Tänu õpilasaktiivi loomisele rikastus ning mitmekesistus koolielu, sest tegevusi tehti (ja tehakse ka edaspidi) tiimitööna ja noorelt noorele. Õpilasaktiivi kuulumine mõjus positiivset ka liikmetele endile, sest lisaks ettevõtlikuspädevusele arenes nende planeerimis-, koostöö-, probleemilahendamis-, omaalgatus-, esinemis- ja juhtimisoskus. Õpilasaktiiv on suurepärane võimalus noorte kaasamiseks kooliellu ning teha see nende jaoks veelgi põnevamaks!