Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni Keskus pälvis Ettevõtliku Kooli kuldpartneri tunnustuse

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool andis esmakordselt välja Kuldpartneri tunnustuse, et tänada Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni Keskust panuse eest ettevõtliku hoiaku arendamisesse. Nendega koostöös uuendati haridusprogrammi Ettevõtliku Kooli standardi hindamissüsteemi, mis on aluseks kvaliteedimärgiste “Ettevõtlik Kool” ja “Ettevõtlik lasteaed” taotlemiseks.

“Ettevõtlik kool“ või “Ettevõtlik lasteaed” kvaliteedimärgise kasutamise õiguse saavad need koolid ja lasteaiad, kelle õppeasutus vastab ettevõtliku õppe kriteeriumitele olulistes lasteaia ja koolielu valdkondades,” selgitas haridusprogrammi Ettevõtlik Kool arendusjuht Heidi Uustalu.

Tema sõnul sai koostöös haridusinnovatsiooni keskusega standardist uus ja parem tööriist koolidele enesehindamiseks ja tõenduspõhiseks kooliarenduseks. Uuenduskuuri läbisid standardi hindamisvaldkonnad, kus kesksele kohale tõsteti õppe- ja kasvatusprotsess, värskendati ja kaasajastati hindamistegurid ja nende kirjeldused.

Kuldpartnerile kingiti tänutäheks valgusti “Tunnustuse majakas”, mille autoriks on Ettevõtliku Kooli võrgustikku kuuluva Pärnu Rääma Põhikooli õpilane Lene Jüriso.Meeneks on majakana kujundatud valgusti, mis näitab suunda ettevõtlikkuse arendamise teekonnal.

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool „Kuldpartner“ on tunnustus, mida jagatakse ühele üleriigiliselt olulisele Ettevõtliku kooli võrgustiku partnerile kord aastas alates 2020. aastast.“Kuldpartneri” tunnustamise eesmärk on väärtustada ja tõsta esile häid koostööpartnereid, kollektiive või organisatsioone, kes on panustanud ettevõtliku hoiaku arendamisesse.

Ettevõtlik Kool on kaasaegse hariduse kvaliteedimärk, mis on koondnimetus põnevale ja kaasavale õppimise metoodikale ning ühtlasi haridusprogramm, mis toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Programmi koordineerivad maakondlikud arenduskeskused Euroopa Sotsiaalfondi ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.