Valgetähe IV klassi teenetemärgiga tunnustati Antsla Gümnaasiumi direktorit Katrin Martinfeldi ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi psühholoogi Karmen Maikalu

„Iseseisvuspäeva eel tänab Eesti Vabariik oma teenetemärkidega inimesi, kelle sihikindlus, ennastsalgavus, pühendumus, leidlikkus või looming on eeskujuks paljudele teistele ning on muutnud kogu Eesti paremaks, hoolivamaks, märkavamaks, ettevõtlikumaks,“ kirjutas president Alar Karis riigi teenetemärkide andmise otsuse eessõnas.

Esimesel ametiaastal annab president Alar Karis 148 teenetemärki.

Valgetähe IV klassi teenetemärgid pälvivad sellel aastal Antsla Gümnaasiumi direktor Katrin Martinfeld ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi psühholoog Karmen Maikalu. Mõlemad koolid kuuluvad Ettevõtliku Kooli võrgustikku ja omavad kõrgema taseme tunnustust – hõbetase.

Antsla Gümnaasiumi direktor Katrin Martinfeld on ettevõtliku kooli juhtinud ca 7 aastat. Katrinil on pikaajaline koolijuhtimise kogemus. Katrini juhtimisel pälvis Antsla Gümnaasium 2019. aastal Ettevõtliku Kooli kõrgema taseme tunnustuse – hõbetase. Lisaks tunnustati kooli samal aastal 2019. a aasta haridusteo preemiaga «Liikuma kutsuv kool: pilootkoolist mentoriks». Kool on eeskujuks paljudele Lõuna-Eesti haridusasutustele. Erinevate programmide tegevuste omavaheline lõimimine ning projektidega seotud tegevused aitavad kujundada õpilaste mitmekesiseid, ettevõtlikkust soodustavaid oskusi, märkimisväärselt on suurenenud ka õpilaste koolirõõm.

Katrin Martinfeld. Foto: Anni Õnneleid

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi psühholoog ja Eesti koolipsühholoogide ühingu juht Karmen Maikalu saab presidendilt tunnustuse kui laste vaimse tervise ja heaolu üks eestkõneleja. Karmen valiti 2021. aastal Jõgevamaa aasta emaks.

Karmen Maikalu. Foto: erakogu