Selle aasta edulugude konkurssi võitjad on selgunud!

Eelmisel neljapäeval oli Narva Kutsehariduskeskus täis siginat ja saginat. Autode ja bussidega tuli kohale inimesi igast Eesti nurgast. Sellel koolipäeval toimus õppimine teistmoodi – Haridusfestivali moodi.

Lisaks töötubadele ja messile toimus ka sellel aastal üle-Eestilise edulugude konkurssi nominentide ja võitjate tunnustamine. Pea 90 sellel aastal laekunud eduloost pidi žürii välja valima iga kategooria kolm parimat. Viie erineva kategooria kolm parimat jõudsid ka edukalt eelmisel neljapäeval Narva Kutsehariduskeskusesse.

Nominentidel tuli saali täis rahva ees oma edulugu tutvustada ning pean tunnistama, et igal aastal lähevad need aina põnevamaks. Lisaks fotonäitusele, keemiakatsetele, näitlemisele ja laulmisele saime Skype vahendusel ühendust ka Indiaga, kus Leiutajate Külakooli lapsed hetkel õpivad.

Selle aasta ettevõtlikumad koolid-lasteaiad on:

• Kategooria: Parim lasteaed
  • Võitja: Sõmeru lasteaed Pääsusilm
  • Nominendid: Taebla lasteaed ja Voka lasteaed Naksitrallid

• Kategooria: Parim heategu kogukonnale
  • Võitja: Põltsamaa Ühisgümnaasium
  • Nominendid: Antsla Gümnaasium ja Vastseliina Gümnaasium

• Kategooria: Parim koostöö partneriga
  • Võitja: Kiviõli I Keskkool
  • Nominendid: Vändra Gümnaasium ja Pärnu-Jaagupi Gümnaasium

• Katetegooria: Põnevaim tund
  • Võitja: Leiutajate Külakool
  • Nominendid: Põltsamaa Ühisgümnaasium ja Viljandi Paalalinna Kool

• Kategooria: Parim noorte/laste algatus
  • Võitja: Lihula Gümnaasium
  • Nominendid: Põlula Kool ja Rakvere Gümnaasium

Iga kategooria võitja sai auhinnaks 360 eurot.

Mõni edulugu oli kohe nii hea, et meie head žüriiliikmed otsustasid eraldi ka omapoolt tunnustust jagada. Huvitav Kool tunnustas edulugu “Temaatilise luulekogu koostamine ja kujundamine”, mille esitas Noarootsi Gümnaasium. Swedbank tõi esile kaks edulugu – Leiutajate Külakooli rändkaupluse ja Lihula Gümnaasiumi Eurovisiooni.

Aitäh kõikidele koolidele ja lasteaedadele, kes edulugude konkurssist osa võtsid! Teie ettevõtmiste lugemine oli tohutult inspireeriv. Üsna pea on võimalik nende samade ettevõtlikke lugudega tutvuda ka meie kodulehel Edulugude rubriigi all.

Selleks korraks on auhindade jagamine läbi, aga ei tasu mugavaks minna, sest järgmine aasta toimub edulugude konkurss taas.

Nii, et ettevõtlikkust igasse teie ettevõtmisesse!

Haridusprogrammi „Ettevõtlik kool“ eestvedajad