Edulood

0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Ida-Virumaa / Kohtla-Järve Lasteaed Kirju-Mirju

Kingituste tegemine toob kaasa rõõmu ja üllatusi

Lisainfo

  • Projekti nimi:Kingituste tegemine toob kaasa rõõmu ja üllatusi
  • Piirkond:Kohtla-Järve linn
  • Kooli nimi:Kirju-Mirju
  • Klass/rühm:kõik rühmad
  • Tegevuse juhendaja:terve personal

Kohtla-Järve linna lasteaia Kirju-Mirju südant soojendavast koostööst Kohtla-Järve Pensionäride Päevakeskusega kirjeldab allpool olevas tekstis oma sõnadega lasteaia kasvataja ja „Ettevõtliku kooli“ koordinaator Külli Raidma.

KINGITUSE TEGEMINE TOOB KAASA RÕÕMU JA ÜLLATUSI

Igaühe jaoks on tähtis kui saame teha kellelegi rõõmu. Kohtla-Järve Kirju-Mirju lasteaias saavad seda kogeda suuremal määral kõik lapsed. Meile on saanud traditsiooniks külastada Kohtla-Järve Pensionäride Päevakeskust.

Selle traditsioonini jõudsime, kui otsustasime koostööna meie maja lastega teha ühe väikese heateo vanuritele. Milline aeg veel selleks sobib paremini, kui mitte jõulud? 2011. aasta jõulude ajal käisidki meie lapsed esimest korda toredatel pensionäridel külas. Selleks olid lastel selgeks õpitud nii laulud kui tantsud ja kaasa oli võetud kogu maja laste poolt valmistatud väiksed kingitused. Sellest alates oleme käinud külas veel ka emadepäeval ja kuigi juhtus, et eelmisel aastal olid jõulud väga kiired, siis käisid lapsed hoopis selle aasta alguses soovimas toredat alanud uut aastat. Lisaks nendele üritustele käisid ka Tõrukese rühma lapsed oma õpitud teatrietendust “12 kuud” pensionäridele etendamas.

Eelmise aasta sügisest oli Krõllide rühma lastel tegus aeg. Lapsed õppisid, millistest vahenditest saab teha kingitusi. Selleks viidi läbi tegevused erinevates kunstiga seotud kohtades. See andis lastele võimaluse teha oma kunsti loomingulises keskkonnas. Lapsed õppisid valmistama kingitusi puidust, savist ja paberist.

Krõllide projekti raames tuli õpetajatel idee, et kui jälle vanema rühma lapsed sellel aastal emadepäeval pensionäre külastavad, siis saavad tublid Krõllid omalt poolt aidata väikeste meenete jaoks karpide valmistamisega. Selle ideega olid lapsed päri. Selleks tegid lapsed koos õpetajatega valmis umbes 50 karbikest, mis jaotati kõikide rühmade vahel ära. Nüüd oli igal rühmal võimalus oma ideid rakendada, seda nii karpe kaunistades, kui ka sinna väikeseid meeneid valmistades. Kõik karbid said väga ilusad ja omapärased. Laste silmis säras rõõm. Enamus lasteaia lapsi oli sellesse koostöösse panustanud. Ka meie sõprade rõõm oli suur, kui nad avastasid, et neis väikestes karpides oli ka kingitus sees!

Selle aasta kevadel oli ka meie majal meeldiv üllatus. Kohtla-Järve Pensionäride Päevakeskuse poolt tulid inimesed meie lapsi lasteaia lõpetamise puhul õnnitlema. Neil oli lastele toodud kaasa tort ja kommikott. Pensionärid tänasid lapsi,meeldivate esinemiste eest nende juures ning lubasid neid meeles pidada ka 1. septembril, kui lapsed alustavad oma kooliteed.

Nagu näha sai ühest pisikesest heateost hoopis kindel sõprus, millest on kujunenud nüüd meie majale traditsioon. See on tore sild, mis on ehitatud erinevate põlvkondade vahele.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo