Edulood

0583805C-870F-435B-9F57-76B08AEE1296 Tagasi

Ida-Virumaa / Voka Lasteaed Naksitrallid

Printsessipäev

Lisainfo

  • Projekti nimi:Printsessipäev
  • Piirkond:Ida-Virumaa
  • Kooli nimi:Voka lasteaed Naksitrallid
  • Klass/rühm:lasteaed
  • Tegevuse juhendaja:Külli Mänd

Voka lasteaias Naksitrallid on naistepäevale eelnev nädal nimetatud tüdrukute nädalaks. Eelmisel aastal nädalat planeerides küsiti tüdrukutelt, mida nad sooviksid sellel nädalal ette võtta – vastus tuli justkui ühest suust: „Me tahame printsessid olla!“.

Poisid soovisid tüdrukute idee peale olla rüütlid või printsid. Printsessipäeval tulid lapsed lasteaeda kostümeeritult vastavalt oma rollile. Mõnedel oli kaasa võetud ka vajalikud aksessuaarid nagu näiteks tiaara, kroon, mõõk või kilp. Selleks, et rühma õhkkond oleks täielikult kunglik, olid ka õpetajad kostümeeritud.

Päev oli täis põnevaid tegevusi. Selleks, et printsid ja rüütlid oleksid heas vormis, et printsesse kaitsta, käisid poisid hommikuses virgutusvõimlemises. Tüdrukud harjutasid printsessilikku istumist, kõndimist ja viisakust.

Kaunite kunstide tunnis maalisid printsessid pilte teemal „Minu unelmate kleit“ ja poisid „Lilled südamedaamile“. Printsessipäeva imekaunil ballil tantsiti, mängiti pille ja kuulati „kuninglikku“ muusikat.

Lisaks põnevale päevale, kus lapsed said olla enda poolt valitud rollis, said nad ka positiivse kogemuse, et õpetajad küsivad nende arvamust, arvestavad sellega ning mõtted viiakse ka ellu.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo